Гордонска брана: Разлика помеѓу преработките

Додадени 180 бајти ,  пред 9 месеци
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: април, 2 → април 2)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.hydro.com.au/home/Tourism+and+Recreation/Gordon+Catchment/Gordon+Power+Development.htm Хидро Тасманија - Изградбата на хидроакумулацијата на реката Гордон] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20091209030803/http://www.hydro.com.au/home/Tourism+and+Recreation/Gordon+Catchment/Gordon+Power+Development.htm |date=2009-12-09 }} {{en}}
 
[[Категорија:Брани во Австралија]]
29.743

уредувања