Храм на Христос Спасителот: Разлика помеѓу преработките

Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎Изглед: Јазична исправка, replaced: Константинопол → Цариград)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
== Надворешни врски ==
{{Commons|Cathedral of Christ the Saviour}}
* [http://www.xxc.ru/english/index.htm Официјално мрежно место , со целосни детали на историјата на изградбата и реизградбата.] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20150401020922/http://www.xxc.ru/english/index.htm |date=2015-04-01 }}
* [http://maps.google.com/maps?q=moscow&ll=55.744983,37.606276&spn=0.008165,0.011952&t=k&hl=en Сателитска слика од Гугл мапи]
* [http://www.byzantines.net/epiphany/christsavior.htm Катедралата на Исус Христос Спасителот во Москва: руска алегорија]
29.743

уредувања