Фински јазик: Разлика помеѓу преработките

Додаден 221 бајт ,  пред 1 година
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
|states=[[Финска]], [[Русија]], [[Естонија]], [[Шведска]], [[Норвешка]]
|region =
|speakers= 5 милиони<ref>[{{Наведена мрежна страница |url=http://www.kotus.fi/index.phtml?s=190 |title=www.kotus.fi] |accessdate=2014-07-27 |archive-date=2008-05-18 |archive-url=https://web.archive.org/web/20080518165457/http://www.kotus.fi/index.phtml?s=190 |url-status=dead }}</ref>
|date=1993
|ref=e17
31.234

уредувања