Разлика помеѓу преработките на „NGC 4091“

Додадени 94 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎Надворешни врски: Подобрена реченица, replaced: , NASA Extragalactic Database. → — Вонгалактичка база на податоци на НАСА, , VizieR → — VizieR, Deep Sky Browser - →
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
с (→‎Надворешни врски: Подобрена реченица, replaced: , NASA Extragalactic Database. → — Вонгалактичка база на податоци на НАСА, , VizieR → — VizieR, Deep Sky Browser - →)
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.messier45.com/cgi-bin/dsdb/dsb.pl?ss=116277112754765&str=NGC4091 DeepПрегледувач Skyна Browserдлабокото -небо — NGC 4091]
* [http://spider.seds.org/ngc/revngcic.cgi?NGC4091 Поправени информации за NGC 4091]
* [http://vizier.u-strasbg.fr/viz-bin/VizieR-S?NGC%204091 NGC 4091], VizieR.
* [http://ned.ipac.caltech.edu/cgi-bin/nph-objsearch?objname=NGC%204091 NGC 4091], NASA Extragalactic[[Вонгалактичка Database.база на податоци на НАСА]]
 
[[Категорија:Објекти од Новиот општ каталог]]