Разлика помеѓу преработките на „ФК Болоња“

Додадени 35 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: сајт → мрежно место, Фан мрежно → Обожавателско мрежно
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: вебсајт → мрежно место, ен мрежно → но мрежно)
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: сајт → мрежно место, Фан мрежно → Обожавателско мрежно)
*[http://www.bolognafc.it Официјално мрежно место на Болоња] {{it icon}}
*[http://www.soccerway.com/teams/italy/bologna-fc-1909/ Сите резултати на Болоња] на Soccerway
*[http://www.bolognafc.lotyh.com/ ФанОбожавателско сајтмрежно место на Болоња]
 
{{Серија А}}