Разлика помеѓу преработките на „Софиски универзитет „Св. Климент Охридски““

с
→‎Врски: Јазична исправка, replaced: Сајт → Мрежно место
с (→‎Факултети: Јазична исправка, replaced: журналистика → новинарство)
с (→‎Врски: Јазична исправка, replaced: Сајт → Мрежно место)
 
== Врски ==
{{рв|University of Sofia}}
* [http://uni-sofia.bg/ СајтМрежно место на Софискиот универзитет „Св. Климент Охридски“]
 
[[Категорија:Софиски универзитет| ]]