Разлика помеѓу преработките на „Огнена Земја“

Одземени 2 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Надворешни врски: Правописна исправка, replaced: Магалјанес → Магаљанес
с (→‎Географија: Замена на латнични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Земјa → Земја)
с (→‎Надворешни врски: Правописна исправка, replaced: Магалјанес → Магаљанес)
 
[[Категорија:Региони во Јужна Америка]]
[[Категорија:Поделени региони]]
[[Категорија:МагалјанесМагаљанес и Чилеански Антарктик]]
[[Категорија:Архипелази во Тихиот Океан]]