Голем тетреб: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: фамилијата → семејството
[проверена преработка][проверена преработка]
с →‎Надворешни врски: Додадена категорија
с →‎top: Јазична исправка, replaced: фамилијата → семејството
Ред 18:
| binomial_authority = [[Carolus Linnaeus|Linnaeus]], 1758
}}
'''Голем тетреб''' (''Tetrao urogallus'') е вид птица од фамилијатасемејството тетреби. Ја има во [[Македонија]].
 
==Распостранетост==