Михаил VI Вринга: Разлика помеѓу преработките

Додадени 75 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Наводи: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Правописна исправка, replaced: Византиски император → Византиски цар, император → цар (2), Император → Цар)
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
[[Категорија:Православни монарси]]
[[Категорија:Византијци од 11 век]]
[[Категорија:Непозната година на раѓање]]