Лазо Каровски: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Библиографија: Правописна исправка, replaced: Превзе → Презе
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Исправка на помешани латинични меѓу кириличните букви, replaced: Eден → Еден)
с (→‎Библиографија: Правописна исправка, replaced: Превзе → Презе)
Од неговото творештво за возрасни се издвојуваат следните збирки [[поезија]]:<ref name=":0" />
 
* [http://www.gbiblsk.edu.mk/adm/images/Tikveska%20legenda.pdf ''Тиквешка легенда (1948)'' <small>ПревземиПреземи во PDF формат</small>]
*''Родината в песни (1951)''
*''Момина чука (1955)''