Разлика помеѓу преработките на „Капсохор (Берско)“

Нема измена во големината ,  пред 6 месеци
с
→‎Географија и местоположба: Исправка на параметар, replaced: том= → дел=
с
с (→‎Географија и местоположба: Исправка на параметар, replaced: том= → дел=)
== Географија и местоположба ==
 
Селото се наоѓа на три километри југозападно од градот [[Гида]], крај самата железничка пруга [[Солун]]-[[Бер]], на надморска височина од 10 метри.<ref name="НМЕМ">{{НМЕМ|томдел=I|глава=Берски округ|страница=13}}</ref>
 
Сместено е во областа [[Урумлак]].