Евровизија 1989: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Ппобедик → Победник
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 9 год. → 9 г.)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Ппобедик → Победник)
 
'''Евровизија 1989''' е 34. издание на Евровизија. Се одржа во Лозана, Швајцарија на 06.05.1989 г.
ПпобедикПобедник беше Југославија со песната “Rock Me” од Riva
 
[[Eurovision Song Contest Logo 1989.svg]]