Разлика помеѓу преработките на „Игнатиј (појаснување)“

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: константинополски → цариградски (2)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: константинополски → цариградски (2))
 
'''Игнатиј ''' може да се однесува на:
* [[Игнатиј Богоносец ]] .
* [[Игнатиј I (охридски архиепископ)|Игнатиј I]], охридски архиепископ.
* [[Игнатиј II (охридски архиепископ)|Игнатиј II]], охридски архиепископ.
* [[Игнатиј III (охридски архиепископ)|Игнатиј III]], охридски архиепископ.
* [[Игнатиј (константинополскицариградски патријарх)|Игнатиј]], константинополскицариградски патријарх.
* [[Игнатиј (антиохиски патријарх)|Игнатиј]], антиохиски патријарх.
* [[Игнатиј (московски патријарх)|Игнатиј]], московски патријарх.
* [[Игнатиј де Лојола]] или [[Игнасио Лојола]].
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Игнатиј}}
{{hndis}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Игнатиј}}