Разлика помеѓу преработките на „Игнатиј I Цариградски“

с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Патријарх на Цариград → Цариградски патријарх
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Патријарх на Цариград → Цариградски патријарх)
| name = Игнатиј I Цариградски
| honorific-suffix =
| patriarch_of = ПатријархЦариградски на Цариградпатријарх
| image = Hagia Sophia Constantinople 2007 (28).JPG|
| caption =