Црква „Св. Илија“ - Велгошти: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Јазична исправка на врска, replaced: рква (објект) → рква (градба)
с (→‎Местоположба: Исправка на параметар, replaced: last=first= → first= using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка на врска, replaced: рква (објект) → рква (градба))
}}
 
'''Свети Илија''' — манастирска [[Црква (објектградба)|црква]] на [[Велгошки манастир „Св. Илија“|Велгошкиот манастир „Св. Илија“]] во охридското село [[Велгошти]].<ref>{{наведена книга|last=Јелена Павловска, Наташа Ниќифоровиќ и Огнен Коцевски|title=Карта на верски објекти во Македонија|editor=Валентина Божиновска|publisher=Комисија за односи во верските заедници и религиозните групи|location=Менора - Скопје|date=2011|isbn=978-608-65143-2-7|page=48}}</ref>
 
== Местоположба ==