Разлика помеѓу преработките на „Винер Нојштат“

с
→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце
с (→‎Историја: Правописна исправка, replaced: турците → Турците)
с (→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце)
| subdivision_name = {{АВТ}}
| subdivision_type1 = [[Сојузни покраини во Австрија|Покраина]]
| subdivision_name1 = {{знамеикона imageЗнаменце|Flag of Lower Austria.svg}} [[Долна Австрија]]
| subdivision_type2 = [[Окрузи во Австрија|Округ]]
| subdivision_name2 = Статутарен град