Разлика помеѓу преработките на „Американска војна за независност“

с
→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
с (→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце)
 
----
'''Сојузници'''<br />
{{знамеикона imageЗнаменце|Flag of Mysore.svg}} [[Кралство Мајсур|Мајсур]] <small>(1779–84)</small><br />
[[Image:Flag_of_the_Vermont_Republic.svg|21px]] [[Република Вермонт|Вермонт]] <small>(1777-83)</small><br />
[[Онеиди]]<br />