Разлика помеѓу преработките на „Лешок“

Додадени 40 бајти ,  пред 9 месеци
→‎Личности: Додадена личност
с (→‎Демографија: Ставање врска, replaced: Афанасиј Селишчев → Афанасиј Селишчев)
(→‎Личности: Додадена личност)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување Отповикано
* [[Мирко Спироски]] (р. 3 февруари 1948) — македонски физиолог и редовен професор по имунологија и хумана генетика на Медицинскиот факултет во Скопје.
* [[Ѓоко Лазаревски]] (1971 - 2001) — македонски херој од Лешок, убиен од терористите на ОНА.
* [[Ѓоре Паша]] од Лешок
 
== Култура и спорт ==
1

уредување