ФК Пехчево: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
Нема опис на уредувањето
| chairman = Кирил Гогов
| manager = Добринко Илиевски
| league = [[Втора македонска фудбалска лига на Македонија 2019/2020#Исток|Втора фудбалскамакедонска лига на- МакедонијаИсток]] (Исток)
| season = [[Втора фудбалска лига на Македонија 2018/2019/2020#Исток|2018–192019/20]]<br />(недовршена)
| position = 5Втора лига - Исток, 4. местоод 10 места
 
| pattern_la1=|pattern_b1=|pattern_ra1=|
leftarm1=00BFFF|body1=00BFFF|rightarm1=00BFFF|shorts1=00BFFF|socks1=00BFFF|
}}
 
'''ФК Кит-Го Пехчево''' — [[Македонија|македонски]] [[фудбал]]ски клуб од [[Пехчево]]. Клубот моментално настапува во [[Втора фудбалска лига на Македонија 2019/2020#Исток|Втората фудбалска лига на Македонија - Исток]].
 
==Историја==