Разлика помеѓу преработките на „ХНК Риека“

Одземени 4 бајти ,  пред 7 месеци
нема опис на уредувањето
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (39))
| mgrtitle = Тренер |
| league = [[Прва фудбалска лига на Хрватска|Прва ХНЛ]] |
| season = [[Прва фудбалска лига на Хрватска 2018-2019-2020|2018–192019–20]]
| position = Прва ХНЛ, 2-ри3.
| website = http://www.nk-rijeka.hr
| pattern_la1=_rijeka1718h
542

уредувања