Разлика помеѓу преработките на „ФК Висла Краков“

нема опис на уредувањето
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (21))
| mgrtitle = Тренер |
| league = [[Екстракласа]]
| season = [[Екстракласа 2018-2019-2020|2018–192019–20]]
| position = Екстракласа, 913-ти
| website = http://www.wisla.krakow.pl/
| pattern_la1 =
542

уредувања