Разлика помеѓу преработките на „ЧФР Клуж“

Нема измена во големината ,  пред 8 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎top: clean up, replaced: . 04. → април , . 09. → септември)
| manager = {{знамеикона|Романија}} [[Дан Петреску]]
| league = {{Лига-Лига 1 (Романија)}}
| season = [[Лига 1 (Романија) 2018–20192019–2020|2018–192019–20]]
| position = Лига 1, 1-ви
| website = http://cfr1907.ro/
| current = ЧФР Клуж сезона 2018–20192020–2021
| kit_alt1 =
| pattern_la1=
542

уредувања