Разлика помеѓу преработките на „Јесенице“

Додадени 6 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
| coordinates_region = SI
| subdivision_type = Држава
| subdivision_name = {{flagзнаме|Slovenia}}
| established_title =
| established_date =