Разлика помеѓу преработките на „.pk“

Додадени 5 бајти ,  пред 8 месеци
с
Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|
(Одбиена последната промена (од 101.50.119.119) и ја поврати преработката 3905191 на Ehrlich91)
с (Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
registry=[[PKNIC]]|
sponsor=[[PKNIC]]|
intendeduse=Ентитети поврзани со {{flagзнаме|Pakistan}}|
actualuse= Користен во [[Пакистан]]|
restrictions=SНекои домени имаат ограничувања, некои немаат|
==Второстепени високи домени==
 
Второстепени високи домени се користат во Пакистан, наменети за имињата на домените на [[Урду]].
 
==Надворешни врски==
* [http://www.iana.org/root-whois/pk.htm IANA .pk whois information]
{{Домени}}
 
{{Пакистан-никулец}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:PK}}
[[Категорија:Највисоки државни домени]]
[[КАтегоријаКатегорија:Семрежјето во Пакистан]]
 
{{Пакистан-никулец}}