Разлика помеѓу преработките на „20 септември“

Нема измена во големината ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: григоријански → грегоријански, Григоријански → Грегоријански
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: григоријански → грегоријански, Григоријански → Грегоријански)
 
{{Септември {{CURRENTYEAR}}}}
 
'''20 септември''' — 263-иот ден во годината според [[ГригоријанскиГрегоријански календар|григоријанскиотгрегоријанскиот календар]]
(264-и во [[престапна година]]). Остануваат 102 денови до крајот на годината.