Ники Лауда: Разлика помеѓу преработките

Додадени 12 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Flagicon → знамеикона
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Додадена категорија)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Flagicon → знамеикона)
| Image = Lauda at 1982 Dutch Grand Prix.jpg{{!}}border
| Caption = Лауда на Големата награда на Холандија 1982
| Nationality = {{Flagiconзнамеикона|Austria}} Австриja
| birth_name = Андреас Николаус Лауда
| birth_date = {{Birth date|1949|02|22|df=y}}