Разлика помеѓу преработките на „Луго“

Додадени 24 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место (4))
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2))
 
<!-- Location ------------------->
|subdivision_type = [[Држава]]
|subdivision_name = {{flagiconзнамеикона|Spain}} [[Шпанија]]
|subdivision_type1 = [[Автономна покраина]]
|subdivision_name1 = {{flagiconзнамеикона|Galicia}} [[Галиција (Шпанија)|Галиција]]
|subdivision_type2 = [[Покраини во Шпанија|Покраина]]
|subdivision_name2 = [[Луго (покраина)|Луго]]