Разлика помеѓу преработките на „1210“

Додадени 18 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎Родени: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite book → Наведена книга
с (→‎Европа: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite journal → Наведено списание)
с (→‎Родени: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite book → Наведена книга)
 
* [[5 мај]] - Крал [[Афонсо III Португалски]] (п. [[1279]])
* [[24 јуни]] - Грофот [[Флоренс IV (гроф од Холандија)|Флоренс IV]], гроф од Холандија (п. [[1234]])
* [[22 јули]] - [[Јована Англиска (кралица на Шкотска)|Јована Англиска]], сопруга на [[Александар II Шкотски]] (п. [[1238]])<ref>{{citeНаведена bookкнига|last1=ed.|first1=Elizabeth Ewan|title=The biographical dictionary of Scottish women : from the earliest times to 2004|date=2006|publisher=Edinburgh Univ. Press|location=Edinburgh|isbn=0-7486-1713-2|page=400|edition=Reprinted.}}</ref>
 
== Починале==