Тош ван дер Санде: Разлика помеѓу преработките

Додадени 38 бајти ,  пред 3 години
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
[проверена преработка][проверена преработка]
с Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач
с →‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
Ред 22:
}}
 
'''Тош ван дер Санде''' ({{lang-nl|Tosh Van der Sande}}; р. {{роден|28|ноември|1990}}) — [[Белгија|белгиски]] професионален [[друмски велосипедист]], кој вози за [[Светска турнеја UCI|UCI World Tour]] екипата {{ct|LTB}}.<ref>{{citeНаведена webмрежна страница|url=https://www.directvelo.com/equipe/1048/lotto-soudal#riders-2019|title=Lotto-Soudal|last=|first=|date=|work=Directvelo|publisher=Association Le Peloton|language=fr|archive-url=|archive-date=|dead-url=|accessdate=3 јануари 2019}}</ref>
 
== Допинг ==