Разлика помеѓу преработките на „Пензенска Област“

Додадени 38 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎Познати личности: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
с (→‎Познати личности: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
с (→‎Познати личности: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
 
==Познати личности==
 
* [[Виктор Скумин]], руски научник. Во 1978 година тој ја опиша [[болест]], вклучени во [[науката]] се нарекува [[Скуминов синдром]].<ref>{{citeНаведена webмрежна страница|url=http://america.pink/victor-skumin_4662515.html |title=Victor Skumin| |publisher=america.pink| accessdate=2016-01-21 |archiveurl=http://www.webcitation.org/6ezhG23ec |archivedate=2016-02-02}}</ref>
* [[Евгениј Родионов]] (* [[1977]] - † [[1996]]), руски војник и [[Маченик|новомаченик]]