Разлика помеѓу преработките на „Борис ІІІ“

Додадени 14 бајти ,  пред 7 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎Биографија: Форматна исправка, replaced: 3 год. → 3 г.)
{{Cquote|На своя Царь Освободитель Борисъ III отъ признателна Македония.}}
 
По смртта Борис ІІІ е наследен од неговиот син [[царЦар Симеон ІІ]] (1943-[[1946]]).
 
{{Commons category|Boris III of Bulgaria}}
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
{{рвр-авто}}
 
{{s-start}}