Денис Ричи: Разлика помеѓу преработките

Одземени 12 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|
с (→‎C и UNIX: Правописна исправка, replaced: допринос → придонес using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|)
== Надворешни врски ==
 
{{Commons categoryрв|Dennis Ritchie}}
{{Wikiquote|Dennis Ritchie}}