Разлика помеѓу преработките на „Гилде“

Додадени 32 бајти ,  пред 4 месеци
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија
с (→‎Историја: Правописна исправка, replaced: прв пат → првпат using AWB)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија)
 
{{Инфокутија Место во Германија
{{Infobox German location
|type = Место
|Municipality = [[Шладен-Верла]]