Разлика помеѓу преработките на „Халдор Лакснес“

Додаден 21 бајт ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ) бил → ) —)
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател)
{{Инфокутија Писател
{{Infobox writer
| name = Халдор Лакснес
| image = Halldór Kiljan Laxness 1955.jpg