Разлика помеѓу преработките на „Торквато Тасо“

Додадени 42 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател (2)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Ренесансаренесанса)
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател (2))
{{Без извори}}
{{InfoboxИнфокутија writerПисател <!-- for more information see [[:Template:InfoboxИнфокутија writerПисател]] -->
| name = Торквато Тасо
| image = Torquato Tasso.jpg