Разлика помеѓу преработките на „Википедија:ВикиПроект Квалитетни статии“

с
→‎Што треба да содржи една квалитетна статија?: Јазична исправка, replaced: интервики → меѓујазични
с (→‎Учесници: Правописна исправка, replaced: Википедијан → википедијан)
с (→‎Што треба да содржи една квалитетна статија?: Јазична исправка, replaced: интервики → меѓујазични)
*да содржи врски кон соодветни портали, кои коинцидираат на насловот на статијата (доколку тоа е можно);
*да содржи надворешни врски, референци и белешки (доколку тоа е можно);
*да содржи интервикимеѓујазични;
*да биде класифицирана.