Разлика помеѓу преработките на „63“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 1 векI век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 1 векI век)
{{1 век}}
{{Година во други календари|63}}
'''63''' ('''[[Римски бројки|{{римски|63}}]]''') — [[година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 63 година од новата ера, 63. од првиот милениум, 63. од [[1I век]] и четвртта од [[60-ти]]те.
 
== Други календари ==