Разлика помеѓу преработките на „1738“

Додадени 3 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 18 векXVIII век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 18 векXVIII век)
{{18 век}}
{{Година во други календари|1738}}
'''1738''' ('''[[Римски бројки|{{римски|1738}}]]''') — [[година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 1738 година од новата ера, 738. од вториот милениум, 38. од [[18XVIII век]] и деветта од [[1730-ти]]те.
 
== Други календари ==