Разлика помеѓу преработките на „1251“

Додадени 2 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 13 векXIII век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 13 векXIII век)
{{13 век}}
{{Година во други календари|1251}}
'''1251''' ('''[[Римски бројки|{{римски|1251}}]]''') — [[година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 1251 година од новата ера, 251. од вториот милениум, 51. од [[13XIII век]] и втора од [[1250-ти]]те.
 
== Други календари ==