Разлика помеѓу преработките на „Бергондо“

Одземени 25 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: во Шпанија во покраината → во покраината
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Галиција]]. → Галиција]], Шпанија., , и население → , население, густина на население од → густина од, Alcalde)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: во Шпанија во покраината → во покраината)
footnotes = |
}}
'''Бергондо''' — [[општина]] во [[Шпанија]] во покраината [[Ла Коруња (покраина)|Ла Коруња]] на автономната заедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]], [[Шпанија]]. Има површина од 32.85 км<sup>2</sup>, население од 6,413 жители (2004) и густина од 195.22 km2.
 
{{Општини во А Коруња}}