Хоенварте: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 2 години
с
Форматна исправка, replaced: ) е општина → ) — општина
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (Форматна исправка, replaced: ) е општина → ) — општина)
}}
 
'''Хоенварте''' ({{lang-de|Hohenwarte}}) е општина во округот [[Залфелд-Рудолштат]], во [[Тирингија]], [[Германија]].
 
== Наводи ==
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Залфелд-Рудолштат]]
 
{{Градови во Залфелд-Рудолштат (округ)}}
{{ЗалфелдРудолштат-никулец}}
 
[[Категорија:Залфелд-Рудолштат]]