Разлика помеѓу преработките на „Рајан Гибонс (велосипедист)“

Нема измена во големината ,  пред 7 месеци
с
Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач
Ознака: Изворно уредување 2017
с (Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач)
| weight =
| currentteam = {{ct|DDD}}
| discipline = Друмскидрумски велосипедизам
| role = Возачвозач
| ridertype = Спринтер
| amateuryears = 2013<br/>2014-2015<br/>2016
 
{{Возачи во Дименжн Дата}}
 
{{ЈужнаАфрика-велосипедист-никулец}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Гибонс, Рајан}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Јужноафрикански велосипедисти]]
 
{{ЈужнаАфрика-велосипедист-никулец}}