Точка (интерпункција): Разлика помеѓу преработките

с
Форматна исправка, replaced: 9 год. → 9 г.
Нема опис на уредувањето
с (Форматна исправка, replaced: 9 год. → 9 г.)
 
 
по скратувања на зборови што завршуваат со точка како правописен знак;
(На пример:) Најголем успех нашето училиште имаше 2009 год г.
 
* по други интерпункциски знаци на крајот од реченицата (извичник, прашалник, три точки); (На пример:) Каде беше до сега? Влези внатре!
== Наводи ==
<references />
 
[[Категорија:Интерпункција]]