Разлика помеѓу преработките на „Дунав“

Додаден 61 бајт ,  пред 8 месеци
с
→‎Наводи: Додадена категорија
с (Јазична Исправка, replaced: Римската империја → Римското Царство using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
[[Категорија:Реки во Унгарија]]
[[Категорија:Реки во Хрватска]]
[[Категорија:Реки по азбучен ред]]