Влад Цепеш: Разлика помеѓу преработките

Додадени 67 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Руски приказни за Влад: Јазична исправка, replaced: конзистентни → доследни using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
[[Категорија:Владетели на Влашка]]
[[Категорија:Вампири]]
[[Категорија:Римокатолички монарси]]