Разлика помеѓу преработките на „Хондурас“

Додадени 16 бајти ,  пред 1 месец
Замена на Image:Flag_of_Honduras.svg со Image:Flag_of_Honduras_(2008_Olympics).svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 2 (meaningless or ambiguous name) · U
с (→‎Географија и клима: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> using AWB)
(Замена на Image:Flag_of_Honduras.svg со Image:Flag_of_Honduras_(2008_Olympics).svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 2 (meaningless or ambiguous name) · U)
|native_name = ''República de Honduras''
|common_name = Хондурас
|image_flag = Flag of Honduras (2008 Olympics).svg
|image_coat = Coat of arms of Honduras.svg
|image_map = Honduras (orthographic projection).svg