Разлика помеѓу преработките на „Папете“

Додадени 4 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎Забелешки: clean up, replaced: == Фусноти == → == Забелешки == using AWB
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: ПацификотТихиот Океан using AWB)
с (→‎Забелешки: clean up, replaced: == Фусноти == → == Забелешки == using AWB)
[[Урбано подрачје|Урбаното подрачје]] на Папете има вкупно население од 131.695 жители (август 2007), додека самиот град има 26.017 жители.<ref>{{fr icon}} {{Наведена мрежна страница| url=http://www.ispf.pf/(k1aciwf4z0fyap45ghzhgm55)/stat/demo/rp2007/pdfs/poplegales2007.pdf| title=Recensement de la population 2007| author=Institut Statistique de Polynésie Française (ISPF)|format=PDF|accessdate=2007-12-02}}</ref>
 
== ФуснотиЗабелешки ==
{{наводи}}