Разлика помеѓу преработките на „Калиште“

Додадени 38 бајти ,  пред 2 месеци
с
Спуштање на предлошка за никулец од најгоре using AWB
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: општина=Општина Врапчиште → општина=Врапчиште using AWB)
с (Спуштање на предлошка за никулец од најгоре using AWB)
'''Калиште''' — село во [[Општина Врапчиште]], во околината на градот [[Гостивар]].
 
{{Македонија-гео-никулец}}
 
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
 
== Надворешни врски ==
 
{{Македонија-гео-никулец}}
{{Општина Врапчиште}}
 
[[Категорија:Села во Македонија]]