Разлика помеѓу преработките на „.et“

Одземен 21 бајт ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: е главен Интернет домен за → — [[највисок државен доме using AWB
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: е главен Интернет домен за → — [[највисок државен доме using AWB)
'''.et''' е [[највисок државен код на главен интернет домен|главеннајвисок Интернетсемрежен домен]] зана [[Етиопија]]. Со доменот управува Етиопската телекомуникациска корпорација.
 
'''.et''' е [[државен код на главен интернет домен|главен Интернет домен]] за [[Етиопија]]. Со доменот управува Етиопската телекомуникациска корпорација.
 
== Поврзано ==