Разлика помеѓу преработките на „Пензенска Област“

Додаден 101 бајт ,  пред 5 месеци
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
с (P.Nedelkovski ја премести страницата Пензенска област на Пензенска Област: Правопис - голема почетна буква на секој дел кај сопствените имиња)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
 
{{наводи|2}}
 
 
[[Категорија:Пензенска област]]
[[Категорија:Држави и територии настанати во 1939 година]]